Szukamy mieszkania na sprzedaż w Warszawie – na co zwrócić uwagę?

Dla wielu z nas szukanie mieszkania to zarówno powód do radości, jak i narzekań. Z jednej strony cieszymy się, że w końcu możemy zamieszkać na swoim. Jednak, gdy przyjdzie zmierzyć się z ilością dostępnych ofert z Warszawy, okazuje się, że radość szybko znika. Jak sobie z tym poradzić?  Istnieje kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę, gdy szuka się na sprzedaż mieszkań warszawa bemowo. Jakich? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Cennik mieszkań

Najważniejszym aspektem powinny być dla nas ceny mieszkań, a w szczególności fakt, czy nas na nie stać. Nie ma sensu rozglądać się za mieszkaniami, które są dla nas za drogie. Aby uniknąć rozczarowania, powinniśmy najpierw oszacować swoje możliwości finansowe oraz ustalić, w jaki sposób pokryjemy zakup mieszkania. W końcu kupować mieszkania można nie tylko za gotówkę, ale również na kredyt. Wystarczy sprawdzić ofertę poszczególnych instytucji finansowych oraz ustalić, czy mamy szansę na wsparcie, by móc zabrać się za szukanie czegoś odpowiedniego dla siebie.

Oferowany metraż

Bazując na stanie posiadanych środków, możemy rozejrzeć się za odpowiednim mieszkaniem. Aby to było lokum, które faktycznie sprosta naszym oczekiwaniom, pamiętajmy, by brać pod uwagę swoje, jak również potrzeby swojej rodziny. Odpowiedni metraż to taki, który zapewni komfort wszystkim domownikom.

Udogodnienia

Nie bez znaczenia pozostają także inne udogodnienia, na jakie można liczyć, kupując mieszkanie. O czy mowa? Na pewno o dostępie do komórki lokatorskiej, jak również do parkingu. Na tym jednak nie koniec, warto się zastanowić, czy chcemy mieszkanie z dostępem do balkonu. Choć mieszkanie w blokowisku nie zapewni nam dostępu do ogrodu, to warto wiedzieć, że wiele mieszkań wyposażonych zostało w balkon.

Lokalizacja

Nasza uwaga powinna również skupić się na lokalizacji, w tym m.in. na tym, czy mieszkanie znajduje się w pobliżu sklepów, punktów usługowych, czy szkół i przedszkoli. Choć początkowo może to być mało istotne, to szybko okazuje się, że bez łatwego dostępu do podstawowych rzeczy, wcale nie żyje się tak dobrze.

Stan techniczny mieszkania

Kluczowe znaczenie powinien mieć dla nas też stan techniczny mieszkania. Ułatwione zadanie mają na pewno osoby, które kupują nowe mieszkania. Przed oddaniem budynku mieszkalnego do użytku, jest dokładnie sprawdzany pod kątem bezpieczeństwa, jak i sprawności poszczególnych instalacji. Szukając czegoś dla siebie na rynku wtórnym, musimy liczyć się z tym, że nie zawsze stan mieszkań jest taki, jaki jest podawany. Jeśli nie chcemy narazić się na dodatkowe koszty, czy gruntowny remont, lepiej wcześniej wszystko sprawdzić z kimś, kto się na tym zna.

Stan prawny mieszkania

Jeśli będziemy już zdecydowani na zakup mieszkania, to powinniśmy także sprawdzić stan prawny mieszkania, a wszystko po to, by uchronić się przed problemami, w tym również przed stratami finansowymi. Gdzie sprawdzić stan prawny danem nieruchomości? Wystarczy zweryfikować księgi  wieczyste. Jeśli wybrane przez nas mieszkanie będzie obarczone kredytami, roszczeniami osób trzecich, czy też innymi zobowiązaniami, to się o tym dowiemy właśnie z ksiąg wieczystych.