Robimy remont…- tanie farby akrylowe

Czy tanie specyfiki do remontu muszą być niskiej jakości? Pytanie bardziej ogólne: czy zawsze tani produkt musi być złej jakości? Z całą pewnością do rzeczy tanich podchodzimy zwiększą obawą o ich jakość. Często też można popełnić błąd kierując się wyjątkowo niską ceną a nie zwracając uwagi na szczegóły oferty. Jednak nie zawsze tak musi być. Nie zawsze produkt najtańszy jest najgorszy. W przypadku remontu gdzie koszty całkowite mogą być bardzo duże i jest niezbędna optymalizacja tychże kosztów, warto wnikliwie przyglądać się każdej ofercie produktu i dopiero po rzeczowej ocenię podjąć decyzję. Tanie farby akrylowe to może być dobry wybór. Jeżeli cena danego produktu takiego właśnie jak farba akrylowa jest niższa niż produktów konkurencji nie należy z góry takiej oferty odrzucać.

Co powinno nas skłonić do przyjrzenie się takiej ofercie nie odrzucenia jej na starcie?

Przede wszystkim jeżeli jest to oferta producenta znanego i uznanego. Firmy które przez długie lata walczyły o wysoką pozycję na rynku wypuszczają z reguły bubli na rynek. W ich przypadku taka niska cena może być metodą na wprowadzenie nowego modelu asortymentu na rynek.

Drugim przypadkiem kiedy należy przyjrzeć się ofercie gdzie cena jest niższa niż u konkurencji jest sytuacja kiedy produkt podlega dość ścisłej standaryzacji. Standaryzacja ogranicza możliwości pogorszenia jakości ponieważ jest ona ściśle określona w specyfikacji danego standardu.

I takie właśnie należy spojrzeć na ofertę farb akrylowych. Są oferowane przez znanych producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych. Jeżeli któryś z nich umieści jeden ze swoich produktów w najniższej cenowej nie oznacza to złego produktu a raczej okazję dla kupującego. Również kwestia standardu ma to pewne odniesienie. Bazą farb akrylowych nie jest dowolna substancja spajająca pigment a żywice poliakrylowe. By daną farbę można było nazwać akrylową musi ona być oparta właśnie tą substancję.

Nacisk na jakość

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na pewną kwestie. Produkty takie jak farby, lakiery, bejce czy lazury są dystrybuowane przez potężne sieci międzynarodowe. Każdy z takich hipermarketów budowlanych ma bardzo dużą siłę oddziaływania na producentów którzy mogą sprzedawać swoje produkty dzięki współpracy właśnie z taką dużą jednostką handlową. Jeżeli nagle okaże się że jakiś produkt masowo zwracany, wówczas hipermarket może wycofać dany produkt ze sprzedaży. Tworzy to presję aby jakość produktu również tych najtańszych spełniała odpowiednie normy. Tak więc odpowiadając na postawione na początku artykułu pytanie Czy zawsze rzeczy tanie są złej jakości musimy odpowiedzieć: nie. Należy wnikliwie przyjrzeć się produktowi, można też zapoznać się z opiniami na forach tematycznych, zobaczyć czy producent jest znaną i cenioną marką na rynku.

Robimy remont. Niezbędna optymalizacja kosztów

W hipermarketach budowlanych szukamy nie tylko tanich farb akrylowych ale też i innych rodzajów asortymentu niezbędnego do przeprowadzenia remontu w naszym domu. Jeżeli będziemy trzeźwo oceniali, bez emocji jakość produktu, skąd pochodzi, kto go wyprodukował to wówczas wybierzemy optymalną ofertę. Może się wówczas zdarzyć że niektóre produkty najtańsze prezentują nie gorszą jakość niż ich droższe odpowiedniki – stosunek ceny do jakości jest w ich przypadku dużo bardziej atrakcyjny i korzystny. Bardzo dobra metoda na ocenę danego produktu. Najlepiej zasięgnąć opinii osób które dany produkt używały. Również bardzo ważną rzeczą jest obiegowa opinia jaka panuje nadal na temat danego produktu.