Niezapomniane wczasy w Grecji – wyspa Zakynthos

Szukając odpowiedniego miejsca na wakacje, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Należy uwzględnić, z kim wybieramy się w podróż, jaki mamy budżet oraz ile czasu możemy poświęcić na wypoczynek. Zakynthos wydaje się bardzo dobrym kierunek podróży, szczególnie, że grecka wyspa nie jest oddalona zbyt daleko od Polski. W ciągu kilku godzin można przenieść się na rajską wyspę z pięknymi widokami, turkusową wodą i białymi plażami, wcale nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec globu. 

Wyspa Zakynthos – atrakcje

Grecka wyspa Zakynthos leży na archipelagu Wysp Jońskich i obecnie jest bardzo popularnym celem podróży wielu osób. Ponieważ na wyspę można polecieć bezpośrednio z Łodzi, wielu polskich turystów decyduje się na taki kierunek podróży. Dla kogo wczasy zakynthos all inclusive będą dobrą opcją?  Dla osób, które lubią sporty wodne oraz piękne plaże. Na Zakynthos można podziwiać turkusową wodę, opalać się na plaży, to idealne miejsce dla miłośników windsurfing czy kitesurfing, ale nie tylko. Wakacje Zakynthos all inclusive powinny wybrać osoby, które chcą wypocząć i zrelaksować się z dala od tłumów. Choć jest to wyspa ciesząca się dużym zainteresowaniem, to można znaleźć na niej plaże, które są odwiedzane przez turystów dość rzadko. W takich miejscach można się zrelaksować i podziwiać piękne krajobrazy. Znakiem rozpoznawczym Zakynthos jest Zatoka Wraku, uważa za najbardziej malowniczą z plaż w całej Grecji – Navagio. Ze względu na to, że otaczają ją wysokie klify można się na nią dostać wyłącznie od strony można. Atrakcją turystyczną jest wrak statku „Panagiotis”, który od lat grzeje się w promieniach słońca. Decydując się na wczasy w Zakynthos all inclusive warto odwiedzić także błękitne groty, które zachwycają swoim wyglądem. Woda dookoła nich jest błękitna i bardzo przejrzysta, jej głębokość sięga 8 metrów. Poszczególne plaże na Zakynthos są wyjątkowe, dobrym przykładem jest plaża Xigia położona na wybrzeżu północno wschodnim. Jest mała, żwirkowa, co więcej siarkowa, bo w tym regionie jest wydobywana siarka. Tak, więc kąpiel w takim morzu bardzo dobrze działa na skórę, która staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna. 

Dla kogo wakacje w Zakynthos?

Urlop w Zakynthos all inclusive to dobra opcja dla rodzin z dziećmi, gdyż większość miejsc jest dostosowanych dla najmłodszych, poza tym plaże są bezpieczne. Jest to także idealna propozycja na romantyczne wakacje we dwoje. Nieopodal Laganas znajduje się urokliwa wyspa Cameo, na którą można dostać się po przejściu po drewnianej kładki. To bardzo popularne miejsce, które często jest wybierane na organizację ślubów i wesel lub sesji zdjęciowych. Miejsce jest przepiękne i bez wątpienia warte zobaczenia. Nie bez przyczyny kładkę nazywa się mostem zakochanych. 

Stolica wyspy

Będąc na wyspie warto  zobaczyć jej stolicę, która nosi taką samą nazwę, jak wyspa. Jest ona zlokalizowana na wschodnim wybrzeżu, jest jej głównym portem. Do miejscowości Zakynthos można dostać się z każdego miejsca na wyspie, jest do niej dobry dojazd komunikacją miejską. To typowe nadmorskie miasteczko z wąskimi uliczkami i stylowymi kamienicami. Miasto ucierpiało w wyniku trzęsienia ziemi w 1953 roku, niestety przez to wiele pięknych budynków zostało uszkodzonych. Co można zobaczyć w stolicy wyspy? Przede wszystkim muzeum bizantyjskie, bazylika Agios Dionisos, Kościół Nikolaos tou Molou, ciekawym obiektem jest także wenecka forteca Kastro. 

Na własną rękę czy z biurem podróży?

Na Zakynthos można dostać się bezpośrednio z Polski, bo są realizowane loty z Łodzi. Urlop można sobie zorganizować samodzielnie lub z biurem podróży. Wczasy Zakynthos all inclusive to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce spędzić czas wylegując się na plaży, ale jak się okazuje także trochę zaoszczędzić. Analizując koszty, jakie poniesiemy za wyjazdy organizowane na własną rękę i z biurem podróży, jasno wynika, że ta druga opcja jest dużo korzystniejsza. W sumie dużo zależy od tego, jakie mamy potrzeby, oczekiwania oraz możliwości finansowe.