Naturalne metody leczenia boreliozy – czy działają?

Medycyna niekonwencjonalna zwana bardzo często również naturalną cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością, choć nie wszyscy w środowisku medycznym podchodzą do niej w takim sam sposób. Prawda jest taka, że medycyna naturalna czerpie z podstawowych zasad medycyny konwencjonalnej, dlatego nie ma powodu do niepokoju. Co więcej, wiele osób korzysta z takich rozwiązań i je sobie chwali. Medycyna ludowa była znana od wieków, do dziś dzień wiele osób z niej czerpie w celu poprawy zdrowia oraz samopoczucia. Czy można naturalnymi sposobami wyleczyć boreliozę?

Czym jest borelioza?

Borelioza jest chorobą zakaźną, którą wywołują bakterie krętków, można zarazić się nią przez kleszcze. To, dlatego warto unikać spacerów w lasach, parkach czy na łąkach. Boreliozą nie zarażamy się od razu jednak po upływie 24-48 godzin, dlatego jeśli wracamy z lasu czy parku, warto dobrze przyjrzeć się swojemu ciału, być może dzięki temu unikniemy zakażenia. Bakterie są przenoszone na człowieka wraz ze śliną lub wymiocinami kleszczy. jakie objawy daje choroba? Można zaobserwować takie symptomy jak ciągłe zmęczenie, mimo wypoczynku, bóle mięśni oraz stawów, a także zmiany na skórze, na przykład w formie rumienia. Zmiany skórne mogą być różne, jednak przeważnie większość zarażonych ma podobne objaw.

Naturalne metody leczenia boreliozy

Jeśli choroba zostanie zdiagnozowana dość szybko, wówczas leczenie farmakologiczne przynosi bardzo dobre efekty. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie poznać przyczyny złego samopoczucia od razu. Większość z nas nie zastanawia się nad tym, czy i gdzie można zarazić się taką chorobą. Brak świadomości na temat zagrożenia, jakie niosą ze sobą kleszcze, może powodować, że przez dłuższy czas nie będziemy w ogóle świadomi, że jesteśmy zarażeni. W tym wypadku naturalne leczenie boreliozy może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Medycyna niekonwencjonalna ma wiele do zaoferowania i zazwyczaj jest skuteczna. Jeżeli chodzi o naturalne leczenie boreliozy to możliwości jest kilka. Przeważnie stosuje się ozonoterapię, terapię witaminą C w postaci wlewów albo terapię Rife’a generatorem plazmowym. To doskonałe rozwiązanie, ponieważ w tym wypadku można usunąć z organizmu toksyny, niekorzystne dla naszego zdrowia substancje, oprócz tego dochodzi do procesu naprawy tkanek i narządów, które zostały zainfekowane. Niekonwencjonalne metody leczenia mogą okazać się skuteczniejsze, niż standardowe leczenie farmakologiczne. Oczywiście efektów na pewno nie zaobserwujemy od razu, jednak po dłuższym czasie. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość. 

Leczenie boreliozy jest długie i skomplikowane, szczególnie w przypadku, gdy nie wystąpił lub nie został zauważony rumień wędrujący. Dlatego, tak ważne jest to, aby przywiązywać wagę do profilaktyki.