Najlepsza restauracja Łódź -tylko na ulicy Piotrkowskiej!

Łódź jest bardzo przyjaznym miastem zarówno dla turystów jak i mieszkańców. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego – Łódź to duże miasto położone w Centralnej Polsce. Ten artykuł podpowie, gdzie należy się wybrać, jeśli chciałbyś/chciałabyś tak naprawdę poznać to miasto.

Warto zauważyć, że najlepsza restauracja łódź, jak i wiele innych atrakcji jest zlokalizowanych na głównym deptaku miasta – na ulicy Piotrkowskiej. Ulica jest jednym z najdłuższym alei handlowych w Europie, położona między Placem Wolności, a Placem Niepodległości. Płaski charakter okolicy (mimo, że ulica jest bardzo długa, jest położona wzdłuż jednej linii) został doceniony już bardzo dawno temu, kiedy domy mieszczańskie i kolorowe kamienice były budowane przez najpopularniejsze postaci z danego okresu historycznego. Ulica Piotrkowska szybko zyskała sympatię mieszkańców oraz przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają liczne restauracje (np. king kong łódź), bary, jak i miejsca dedykowane historii miasta oraz samej ulicy. To właśnie na tej ulicy znajduje się słynny Hotel Grand, Pałac Maksymiliana Goldfedera oraz Centralne Muzeum Włókiennictwa.

Każdy turysta oraz mieszkaniec Łodzi, który chciałby zjeść przepyszne potrawy serwowane przez szefów kuchni z całego świata powinien zjawić się na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Jest to również dobre miejsce, aby poznać historię miasta oraz jego zabytki, które są prawdziwą wizytówką miasta.