Mieszkanie od dewelopera – dlaczego warto?

Zakup własnego mieszkania zazwyczaj pochłania większość naszych oszczędności, co więcej przeważnie większość z nas posiłkuje się dodatkowo kredytem. To ogromna inwestycja, dlatego ważne jest to, aby podjąć dobrą decyzję. Dlaczego mieszkanie z rynku pierwotnego to dobre rozwiązanie? Czym się kierować wybierając mieszkanie od dewelopera?

Mieszkanie dostosowane do Twoich potrzeb

Obecnie oferta mieszkań z rynku pierwotnego jest szeroka, dlatego każdy powinien znaleźć nieruchomość, która będzie mu odpowiadać. Dostępne są mieszkania jednopokojowe, 2-3 pokojowe, a także duże, dwupoziomowe apartamenty. Nowoczesne budownictwo oferuje mieszkania jasne, przestronne o praktycznych rozkładzie pomieszczeń. Dużą zaletą zakupu mieszkania od dewelopera jest to, że w tym wypadku można dostosować układ pomieszczeń do własnych potrzeb. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale większość firm deweloperskich umożliwia wprowadzenie zmian lokatorskich jeszcze w czasie realizacji inwestycji. W tym wypadku sami wybieramy, jak będą wyglądać poszczególne pomieszczenia w naszym domu, począwszy do rodzaju podłóg, po płytki i armaturę w łazience. Nowe mieszkania mińsk mają tę przewagę nad nieruchomościami z rynku pierwotnego, że można je urządzić zgodnie ze swoimi upodobaniami i potrzebami.

Atrakcyjne lokalizacje
Decydując się na nowe mieszkania w Mińsku czy innych miastach w Polsce można liczyć na atrakcyjne lokalizacje. Deweloperzy zazwyczaj dbają o to, aby pozyskać grunty pod realizację osiedli w dobrych miejsca, gdzie dojazd do centrum będzie szybki i bezproblemowy. Wybór mamy duży, bo możemy zdecydować się na mieszkanie na obrzeżach miasta w otoczeniu zieleni albo apartamentowiec w centrum miasta w prestiżowej dzielnicy. Lokalizacja to najważniejszy czynnik, który nierzadko decyduje o tym, ile będziemy musieli zapłacić za nieruchomość. Przed podjęciem ostatecznej decyzji czy wybierzemy mieszkanie w Mińsku w centrum czy na obrzeżach miasta, warto ocenić odległość, jaką będziemy musieli codziennie pokonać, aby dotrzeć do pracy, czy do szkoły dzieci. Oprócz tego warto dowiedzieć się, czy w okolicy nie jest przewidziana budowa np. drogi ekspresowej, centrum handlowego itp., gdyż to można znacznie utrudnić nam codzienne życie.  

Na co zwrócić uwagę przed zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego?

Przed ostateczną decyzją o zakupie danego mieszkania warto dokładnie zorientować się, co wlicza się w jego cenę, jaki jest standard mieszkania, czy deweloper zagospodaruje tereny zieleni. Czytajmy umowę bardzo wnikliwie, a jeśli nie jesteśmy co do niej pewni, zdecydujmy się na konsultację z prawnikiem. Bardzo ważną kwestią są także sąsiedzi oraz okoliczne inwestycje. Wybór mieszkania nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać, dlatego ważne jest to, aby dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw. Nie należy podejmować takiej decyzji zbyt pochopnie, w końcu to niezwykle duża inwestycja, która zazwyczaj pochłania wszystkie nasze oszczędności.