Jaki bagażnik do samochodu wybrać?

Obecnie bardzo dużo osób podróżuje, szczególnie samochodem. Niestety nie zawsze bagażnik jest na tyle pojemny, aby móc zapakować wszystkie torby czy sprzęt sportowy np. narty. W tym wypadku przyda się bagażnik dachowy. Jaki wybrać?

Dopasowany do samochodu

Każdy bagażnik zawiera podstawę, jest montowany na tak zwanych belkach, które mogą być wykonane z aluminium albo ze stali. Oczywiście nie każdy model będzie kompatybilny z naszym samochodem, dlatego warto kierować się takimi informacjami jak rok produkcji, typ nadwozia oraz marka samochodu. Te dane są dość istotne, gdyż nie każdy bagażnik będzie można założyć do danego modelu auta. Oczywiście zdarza się, że można trafić n modele uniwersalne, niemniej jednak większość takich produktów mimo wszystko jest dopasowana pod konkretne dach np. z relingami, z fixpointami i do dachów płaskich, w którym łapy mocuje się do jego krawędzi. W tym wypadku to typ dachu jest najważniejszy i od niego tak naprawdę będzie zależało to, jaki zestaw bagażnikowy wybierzemy. Gdy nasz samochód jest zaopatrzony w dach w relingi, sprawa jest prosta, bo w tym wypadku wystarczy zaopatrzyć się w belki lub łapy. Dobrze sprawdza się bagażnik dachowy thule, bo pasuje do wielu aut, ma zabezpieczenia antykradzieżowe i jest wykonany z dobrej jakości materiałów. Gdy dokonamy wyboru bagażnika bazowego, będziemy musieli zastanowić się, co będziemy w nim przewozić. Najbezpieczniejszych wyborem będzie box, chociaż możliwości jest o wiele więcej.

Ciężar i pojemność

Bez  względu na to, czy zdecydujemy się na bagażnik dachowy thule, czy inny model, każdy będzie zaopatrzony w indywidualną specyfikację, co oznacza, że będzie pasował do różnych pojazdów. Zwróćmy szczególną uwagę na dopuszczalną masę bagażu, pojemność zazwyczaj wyrażana jest w litrach. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że niekiedy mniejsze boxy mogą mieć większą pojemność od tych, które wydają się większe, a więc pojemniejsze. Pojemność jest szczególnie istotna, gdy planujemy podróżować z bagażami o dużej wadze.

Jakość a nie cena

Bagażniki dachowe thule nie są tanie, jednak jest to inwestycja na lata i warto mieć to na uwadze, gdy wybieramy się na takie zakupy. Pamiętajmy, że bagażnik będzie nam służył przez długi czas, a nie tylko sezon czy dwa. Warto zdecydować się na robienie zakupów w autoryzowanych, dobrych sklepach stacjonarnych lub internetowych, które mają dobrą obsługę klienta i wysokiej jakości produkty, pochodzące od renomowanych producentów. Jeżeli chodzi o boks na dach auta to powinien on charakteryzować się konkretnymi wymiarami, które będą zależeć oczywiście od modelu pojazdu. Problem może pojawić się, gdy jesteśmy posiadaczami dość małego samochodu, wówczas niekiedy można mieć problem z dobraniem odpowiedniego boksu. Poza tym warto mieć na uwadze to, że jazda z bagażnikiem dachowym thule z mocno załadowanym boksem może tworzyć opory powietrza, tak więc w przypadku pokonywania zakrętów, należy zachować szczególną ostrożność.