Jak kupować antyki? 

Interesują ciebie oferty typu antyki porcelana? Poniższy artykuł może ciebie zainteresować. Sztuka jest formą ekspresji od zarania dziejów towarzyszącą człowiekowi. Ludy pierwotne rysowały obrazy i znaczki na ścianach. Kultury starożytne tworzyły posążki kultu religijnego i bogato zdobioną biżuterię. Wyrabiano gliniane naczynia, mosiężne przedmioty, kamienne ołtarze. Rękodzieło królowało głównie w nurcie sztuki użytkowej, sakralnej albo służyło do zaznaczenia pozycji społecznej. Hymny i psalmy były najbardziej rozpowszechnioną formą sztuki pisarskiej obok dzieł filozoficznych.  Z czasem sztuka ewoluowała i przestała dominować w niej wartość użytkowa. Choć nurt sakralny i rzeźbiarstwo długo jeszcze dominowały, coraz większego znaczenia nabierała architektura, literatura i malarstwo. Dzieła przedstawiające duszę artysty i poruszające emocje odbiorcy.  Sztuka dla sztuki. Element użytkowego przeznaczenia tracił na swojej pozycji. Sztuka rozwinęła się na tak wielu płaszczyznach, że obecnie nie ma już dziedziny, w której byłaby nieobecna.  Istnieje zarówno w tańcu jak i w gotowaniu. Dzięki współczesnym metodom naukowym konserwatorzy są w stanie naprawić i ochronić zabytki dawnych lat.Jeśli marzy ci się aby jeden z nich posiadać we własnym domu możesz go kupić na aukcji.  

Co warto wiedzieć przed licytacją 

Domy aukcyjne posiadają antyki: porcelana, obrazy, rzeźby, meble i wiele innych. Zatem z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie. Przeciętnemu Polakowi aukcje kojarzą się z tymi, które oglądał w filmach. W zatłoczonym pokoju, w napięciu grupka zamożnych osób z lizakami aukcyjnymi w dłoniach licytowała wartościowe przedmioty na wysokie sumy. W rzeczywistości wygląda to podobnie, chociaż aby licytować nie musisz być miliarderem. Nie musisz także iść do domu aukcyjnego, by wybrać coś dla siebie. Domy aukcyjne umieszczają na swoich stronach internetowych listy przedmiotów wraz z katalogami w wersji drukowanej, zawierającymi zdjęcia i opisy dzieł, które będą wystawiane podczas aukcji. Możesz śledzić przez internet listy pojawiających się przedmiotów. Gdy znajdziesz przedmiot, który chcesz kupić, weź udział w licytacji. 

Wiele sposobów licytacji  

Jeśli chcesz być obecny osobiście wystarczy tuż przed wydarzeniem wypełnić formularz. Chyba że jesteś w domu aukcyjnym po raz pierwszy, wówczas należy dokonać rejestracji 24 godziny przed wydarzeniem. Jeśli jednak nie możesz przyjechać na aukcję, masz możliwość poprosić o licytację przez telefon. Jeden z pracowników domu aukcyjnego będzie Cię reprezentował podczas wydarzenia, będąc z Tobą w stałym kontakcie telefonicznym.  W dobie internetu możesz także zlecić licytację z limitem albo licytować przez internet na specjalnych platformach licytacyjnych, co niestety wiąże się z dodatkową opłatą. Domy aukcyjne w wypadku licytacji na odległość, nie prześlą wylicytowanego przedmiotu do Twojego domu. Antyki, porcelana i delikatne przedmioty są zbyt wrażliwe na transport. Odpowiedzialność odbioru przedmiotu spoczywa na Tobie. Warto wiedzieć, że domy aukcyjne zawsze doliczają do sumy zwycięzcy opłatę aukcyjną. Mają także z góry ustalony termin w jakim musisz uregulować płatność i odebrać zakupiony przedmiot.