Gdzie stosować płyty warstwowe?

W niezliczonej ilości budynków, niezależnie od tego, czy są to domy, mieszkania, czy lokale użytkowe, takie jak sklepy oraz biura, znajdziemy różnego rodzaju elementy konstrukcyjne, które mają za zadanie podtrzymywać konstrukcję w całości, dodać do niej dodatkowe elementy lub oddzielić niektóre z nich od innych. Materiałem, który zapewnia wszystkie te możliwości, a nawet o wiele więcej są płyty warstwowe. Są one zbudowane z lekkich tworzyw, umożliwiających aranżację dowolnego pomieszczenia. W tym artykule przyjrzymy się w jakich miejscach mogą być one zastosowane i jakie możliwości konstrukcyjne nam zapewniają.

Tworzywa sztuczne zastosowane w płytach warstwowych

Dzięki zastosowaniu tworzywo różnorodnych możliwościach aranżacyjnych, płyty warstwowe znajdują swoje zastosowanie między innymi w pomieszczeniach biurowych, sklepach, czy centrach handlowych. Można je wykorzystać na przykład do rozdzielenia jednego pomieszczenia na pół, tworząc w ten sposób dwie niezależne części. Znajdują również bardzo szerokie zastosowanie w biurach typu call center lub korporacjach, gdzie wiele osób pracuje w jednym dużym pomieszczeniu. Często płyty te służą do zbudowania boksów dla każdego pracownika w sposób łatwy i szybki, umożliwiający ewentualne bezproblemowe remonty i reorganizacje pomieszczenia. W centrach handlowych oraz sklepach stosuje się je do tworzenia pawilonów wystawowych. Dzięki lekkiej konstrukcji ścianę taką można w razie potrzeby szybko zdemontować i przenieść w inne miejsce. Jest to bardzo przydatne w przypadku różnego rodzaju targów, czy wyprzedaży.

Inne zastosowania płyt z styroduru

Materiał ten znajduje także zastosowanie w płytach warstwowych dachowych. Zbudowane są z nic lekkie, podwieszane dachy, jakie często można spotkać w centrach handlowych. Są one łatwe w montażu i zapewniają estetyczny wygląd wnętrza, zakrywając często niedostatki ukryte nad nimi, takie jak rury grzewcze, czy po prostu niewykończone części dachu, często spotykane w takich galeriach. Ponadto, są stosowane jako elementy fasadowe, pozwalające na zmianę wyglądu fasady sklepu, czy innego lokalu, a szczególnie jego ozdobienie w sposób łatwy i szybki. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie płyty ze styroduru? Najbardziej oczywistą odpowiedzią wydaje się jakość, gdyż ta może przełożyć się na czas gwarancji i trwałość elementu, który jest z niej wykonany. W przypadku płyt warstwowych cena będzie miała realne przełożenie na jakość materiału, jednak zawsze przed zakupem płyty warto upewnić się, czy będzie spełniać wszystkie nasze oczekiwania.