Etykieta peel off – warto po nie sięgać czy nie?

Ostatnio bardzo dużo mówi się o etykietach peel off. Jedni twierdzą, że są lepsze niż tradycyjne etykiety, inni twierdzą, że to strata czasu i pieniędzy. Jaka jest prawda? Warto sięgać po etykiety peel off czy nie? Sprawdzamy!

Etykieta peel off – czym jest?

Etykiety peel off to prawdziwa innowacja wśród etykiet. Powstały z myślą o tych, którym zwykłe etykiety z różnych przyczyn nie wystarczały. Etykiety peel off zalicza się do etykiet warstwowych. Ich charakterystyczną cechą jest budowa – etykiety peel off składają się bowiem z dwóch warstw, które są z kolei połączone ze sobą.

Po rozłożeniu otrzymujemy długą etykietę, na której można umieścić wszystkie potrzebne informacje o swoim produkcie. Swoim wyglądem etykiety peel off przypominają jednostronną książkę o niewielkich rozmiarach, dzięki czemu stanowią prostsze i zdecydowanie ładniejsze rozwiązanie niż dotychczas stosowane etykiety.

Etykieta peel off – zalety

Każdy konsument oczekuje, że sięgając po jakikolwiek produkt, będzie miał zapewniony dostęp do wszystkich potrzebnych informacji. Tradycyjne rozwiązania niestety nie są w stanie tego zapewnić, zwłaszcza w przypadku małych produktów. I tutaj z pomocą przychodzą etykiety peel off- rozwiązania o bardzo uniwersalnej, a przy tym atrakcyjnej budowie. Dzięki rozkładanemu formatowi możliwe jest zawarcie wszystkich niezbędnych informacji z zachowaniem czcionki, która umożliwi sprawne ich odczytanie.

Jednak na tym nie koniec, ponieważ etykiety peel off nie tylko zapewniają czytelność, ale również trwałość zawartych na nich informacji od pół roku do nawet dwóch lat. Trwałość nadruku można dostosować do swoich potrzeb, a zależeć będzie w dużej mierze od tego, jakiego rodzaju materiały oraz kleje zostaną wykorzystane przez ich wydruku.

Nie bez znaczenia powinien być również fakt, że tego typu etykiety produkowane są przez profesjonalne firmy, które swoim klientom oferują bogate doświadczenie oraz wsparcie na każdym etapie współpracy. Osoby, które będą miały trudności z wyborem odpowiednich rozwiązań, mogą liczyć na fachowe doradztwo oraz pomoc najlepszych specjalistów z branży.

Etykieta peel off – czy posiada wady?

A co z wadami? Czy tego typu etykiety mają jakieś słabe strony? Niektórzy mogą przyczepić się do kosztów, jakie trzeba ponieść z tytułu wydruku. Tylko czy to można uznać za wadę? Jeśli sięgniemy po tradycyjne etykety, to również będziemy musieli ponieść koszty związane z ich produkcją. Nikt nie zapewni nam darmowych etykiet, tylko dlatego, że ich potrzebujemy i warto mieć tego pełną świadomość. Czy w takim razie etykiety peel off mają jakiekolwiek wady? My ich nie znaleźliśmy i pewnie nikt nie będzie w stanie ich znaleźć, ponieważ jest to rozwiązanie wolne od wad.

Podsumowując, odpowiedź na pytanie, czy warto sięgać po etykiety peel off, wydaje się czystą formalnością. Jak dla nas widać, że faktycznie mamy do czynienia z wyjątkowym rozwiązaniem, więc gdy będziemy potrzebować etykiet, które zapewnią większa przestrzeń do umieszczenia informacji, to właśnie je warto wziąć pod uwagę.