Blaty łazienkowe godne uwagi

Projektując łazienkę lub dokonując jej remontu, zapewne zastanawiamy się w jaki sposób sprawić, żeby wyglądała naprawdę ładnie, a przy tym wszystkie jej elementy były odporne na wilgoć i łatwe w utrzymaniu ich w czystości. Są to bez wątpienia bardzo ważne czynniki, które będą miały decydujący wpływ na podejmowane przez nas decyzje odnośnie wyboru konkretnych materiałów. Jednym z ważniejszych elementów wystroju są blaty łazienkowe i to właśnie one, jeśli nie są odpowiednio dobrane, mogą przysporzyć nam niemało zmartwień. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że niektóre z materiałów, choć prezentują się naprawdę ładnie i możemy myśleć, że będą idealne do naszej łazienki, są bardzo podatne na wilgoć i pod jej wpływem bardzo szybko niszczeją. Wybierając więc materiał, z którego będą wykonane blaty łazienkowe, trzeba zwrócić szczególną uwagę na tę kwestię.

Blat do łazienki – jaki materiał zastosować?

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie tutaj zastosowanie kamienia naturalnego lub materiałów, w których jest on głównym składnikiem. Bardzo dobrym wyborem będzie tutaj marmur, który nie tylko będzie odporny na wilgoć, ale także będzie prezentował się bardzo dobrze, wnosząc do naszej łazienki nieco elegancji. Ponadto, materiał jakim jest marmur, pozostawia bardzo duże możliwości aranżacyjne, pasuje do niego bowiem niemal każdy inny materiał o najróżniejszej fakturze i kolorystyce. Jeśli jednak marmur wydaje nam się zbyt wyszukanym lub po prostu za drogim rozwiązaniem, możemy zdecydować się na blaty łazienkowe z granitu, który nie ustępuje marmurowi pod względem swoich właściwości, z których najważniejszą jest odporność na działanie wody i wilgoci.

Jak dobrać odpowiedni kształt blatu kamiennego?

W przeciwieństwie do wielu materiałów, kamień naturalny jest niemożliwy w obróbce w warunkach domowych. Dlatego, ważne jest, aby już przed jego zakupem zdecydować się na odpowiedni kształt i rozmiary. Firmy zajmujące się jego obróbką zazwyczaj nie sprzedają gotowych kształtów, a raczej oferują blaty łazienkowe na wymiar, co daje nam dużą swobodę i pole do popisu i stworzenia czegoś, co będzie nam szczególnie odpowiadało i cieszyło oczy.